Co warto wiedzieć?

Podstawowe informacje o glutaminie

Intensywny trening i inne aktywności fizyczne sprawiają, że wartość konsumpcji przewyższa produkcję glutaminy, co prowadzi do obniżenia stopnia syntezy protein we włóknach mięśniowych. O negatywnych skutkach wyżej wymienionych procesów można by dyskutować godzinami aż strach pomyśleć, co się dzieje z naszymi mięśniami poprzecznie prążkowanymi podczas intensywnego treningu. Przeprowadzono działania badające związek pomiędzy zachowaniem kilku zainfekowanych pacjentów, a poziomem glutaminy w ich mięśniach. Dostarczenie aminokwasu znacznie wsparło procesy metaboliczne, co poprawiło procesy regeneracji.

A teraz do rzeczy!

Jak działa glutamina?

Może ten suplement nie da ci “końskiej siły” ale na pewno wspomoże twój organizm w utrzymaniu świetnej kondycji, w walce z chorobami oraz wielu innych dziedzinach zdrowego życia. Co więcej, skutki zażywania glutaminy teraz będą owocować w przyszłości. Dlatego właśnie glutaminę możemy nazwać “cudownym suplementem”. Sam stosuję ją bez zahamowań i każdemu gorąco polecam.

Kto nie powinien jej stosować?

Diabetycy powinni być ostrożni, ponieważ ich organizm nietypowo reaguje na trawienie glutaminy. W ich przypadku, znacznie większa część przyjmowanej glutaminy jest przetwarzana na glukozę przez wątrobę i nerki. Diabetycy powinni więc konsultować przyjmowanie glutaminy ze swoim lekarzem.

Mam nadzieję, że jesteście usatysfakcjonowani przeczytaniem powyższego tekstu. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie informacje ściśle wiążą się z waszymi planami treningowymi. Teraz kiedy na siłowni kumpel zapyta: “na co to jest dobre” bez wahania będziecie mogli odpowiedzieć jak i na co dobrze działa.