Wielu z nas zaczynając trening siłowy ma nadzieję na zwiększenie swojej kondycji i siły, co wiąże się także ze wzrostem masy mięsniowej. Gdy decydujemy się na taki trening to musimy odpowiednio zmodyfikować dietę i stosować suplementy, które pomogą nam osiągnąć cel. Jak zwiększyć siłę?

Odpowiedni trening

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić gdy chcemy zwiększyć siłę jest dobór treningu, który będzie uwzględniał nasze cele i aktualną kondycję. Prawidłowe zaplanowanie treningu jest ważne, gdyż zbyt lekki trening nie będzie dawał efektów, a trening zbyt ciężki również nie będzie dawał efektów i będzie prowadził do przetrenowania. Należy w nim także uwzględnić regenerację, aby nie doprowadzić do przetrenowania.

Dieta i suplementacja

Niezbędne są także zmiany w naszej diecie, gdyż odpowiedni dobór składników odżywczych w połączeniu z treningiem sprawi, że będziemy dokonywać progresu. W połączeniu z dietą i treningiem można także stosować suplementację, przykładowo boostery testosteronu będą naturalnie zwiększać poziom tego hormonu, co pozytywnie wpłynie na naszą siłę i masę mięsniową. Należy jednak pamiętać, że jest to uzupełnienie diety i treningu, suplementy tego nie zastąpią.

Categories:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *