Każdy z nas posiada własną dietę, jednak dieta wielu z nas nie jest zdrowa i warto będzie dokonać w niej zmian. Dieta jest bardzo potrzebna jeśli chcemy być zdrowi a także wtedy gdy chcemy schudnąć lub zwiększyć masę mięśniową. Co zawrzeć w naszej diecie?

Makroskładniki

Pierwszą rzeczą, która powinna znaleźć się w naszej diecie jest odpowiednia ilość makroskładników. Białka, tłuszcze i węglowodany są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, więc każdy z nas potrzebuje odpowiedniej ich ilości, która to ilość będzie się różnić w zależności od osoby. Te trzy składniki odżywcze wykonują szereg mniejszych i większych zadań w naszym organizmie, dlatego brak któregokolwiek z nich będzie powodował problemy ze zdrowiem.

Mikroskładniki

Oprócz makroskładników warto zadbać o odpowiednią podaż mikroskładników, do których należą witaminy i minerały. Choć nie są tak ważne jak makroskładniki, to również pełnią ważne role w naszym organizmie. Odpowiednia ich ilość pozwala regulować różnego rodzaju przemiany zachodzące w naszym organizmie. Z tego powodu warto zawrzeć w swojej diecie mikroskładniki w odpowiedniej ilości, aby utrzymać nasz organizm w dobrym zdrowiu.

Categories:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *