Aktywność fizyczna jest jednym z podstawowych założeń zdrowego stylu życia, jednak dla wielu kojarzy się to jedynie z siłownią. Choć trening na siłowni jest dobrym sposobem, to nie jest jedynym treningiem, który sprawi że nasze zdrowie i kondycja będą lepsze. Jaki trening wybrać?

Wpływ na wybór

Wiele zależy od naszych preferencji i aktualnej kondycji, gdyż każdy z nas jest inny i dla każdego z nas idealny trening będzie się różnił. Podstawową różnicą jest intensywność, gdyż profesjonalny sportowiec będzie trenował więcej i ciężej niż osoba uprawiająca sport rekreacyjnie. Najlepiej wybrać aktywność fizyczną, której wykonywanie będzie sprawiało nam przyjemność. Co mamy do wyboru?

Rodzaje treningu

Istnieje mnóstwo aktywności fizycznych, które mogą być treningiem lub rozgrzewką w przypadku bardziej zaawansowanych. Jazda na rowerze, pływanie czy bieganie potrafią nas dobrze rozruszać i zmęczyć, co jest podstawą jeśli chodzi o zdrowy tryb życia. Trening na siłowni jest jednym z najlepszych wyborów, jednak ćwiczenie tam wymaga odpowiedniego przygotowania. Opracowanie treningów i odpowiedniej techniki wykonywania ćwiczeń wymaga czasu i wsparcia osób bardziej zaawansowanych, ale warto próbować.

Categories:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *